Youtube Para Kazanmayı Açma - Youtube Para Kazanma Nasıl Aktifleştirilir

Youtube Para Kazanmayı Açma - Youtube Para Kazanma Nasıl Aktifleştirilir

Youtube Para Kazanmayı Açma

Teknolojini gelişmesi ve internet kullanımının artması ile çok farklı meslek gurupları da doğmaya başladı. Youtuber, blogger, sosyal medya fenomei, tiktoker gibi farklı iş kolları günümüzün en popüler meslek guruplarından bazılarıdır. Dolayısı ile kişiler ilgi alanlarını bu meslek guruplarınayönlendirmekte ve bu alanda nasıl para kazanılacağına dair çalışmalar yürütmektedir. O halde günümüzün en popülermeslek gurupları arasında yer alan Youtuberler nasıl para kazanır ya da Youtube Para Kazanmayı Açma işlemi nasıl yapılır gelin birlikte bakalım 

Youtube Para Kazanma Nasıl Aktifleştirilir

Youtube Para Kazanmayı Açma için öncelikle youtubekanalı açmanız gerekiyor.Hemen ardından ise yapacağınızadımlar şu şekildedir:

• Oturum açtıktan sonra Youtube kanalınızı hemen solüstköşesindebulunan durum veya kanal özelliklerine girin ve burada yer alan Para kazanmaz linkinin karşısındabulunan etkinleştir sekmesine tıklayın, 

• Ekranda karşınıza çıkan kullanım şartları okuduktan sonra ödeme içinAdsense hesabı açın

• Içeriklerinizden kazanacağınız paralar için reklamaseçeneklerinden kendinize uygun olanlarını seçip, bunları kaydedin

Bundan sonra Youtube hizmet Şartları, Youtube İş ortağı veTopluluk kuralarının uygunluğu için kanalınızın kontroledilmesini beklemeniz gerekiyor.

 Youtube ile Ne Kazar Para Kazanabilirim

Youtube Para Kazanmayı Açma ya da youtube ile ayda ne kadar ara kazanabilirmi diyorsanız, bu konu başlığını dikkatle okumanız gerekiyor. İnternetten para kanmanın popüler olduğu çağımızda en çok tercih edilen sosyal medya platform da youtube olmaktadır. Aradığınız her şeyi bir tıkla bulduğunuz bu kanaldan milyonlarca kişi ayda çok büyük paralar kazanmaktadır. Emeğin ve çabanın yoğun olduğu bu uygulamadan kazanacağınız ücrette doğal olarakfarklılıkgöstermektedir. Kazanacağınız miktar görüntüleme sayınızagöre değişiklik göstermektedir. Yani her bin görüntülemeiçin 1Türk lirası kazanabileceğinizigibi 3 veya 4 Türk lirası da kazanmanız mümkünüdür.Kazancınız biraz da reklamlar ile kuracağı etkileşime bağlı olarak değişmektedir. 

Youtubeden Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler 

 Youtube den para kazanmak istiyorsanız her şeyden önce Youtube İş ortağı Programına başvurarak bunu kabul etmeniz gerekmektedir. Bunun için de kullanıcılardan kendine ait bir youtube kanalı oluşturulması gerekiyor. Kanal isminiz, paylaşım yapacağınız içerikler, kanal görselleri de tamamen sizin tercihinize göre düzenlenir.Fakat tambu noktada da dikkat edeceğiniz bir diğer önemli detay paylaşacağınız içerik ve paylaşımlarınızı Youtube topluluk kurallarına ve ahlaki değerlere aykırı olmamasıdır.Aktif olan kullanıcılar da bu kurallara uyması halinde para kazanabilmektedir. Bu platformdan para kazanmanız içinde kanalınızın abone sayışınızı en az 1000 olması ve içeriklerinizin ya da kanalınızın 10000 kişi tarafından görüntülenmesi ve son bir yıl içinde de 4.000 saat izlenmiş olması gerekmektedir. Ayrıca youtube üzerinden içerik paylaştığınız kadar kanalınızı tanınması için diğer kanallar ile etkileşim halinde olmanız gerekmektedir.